Kendi Eğitiminizi Hazırlayın
SAHNE SİZİN!

Başlayalım

IDEALSTUDIO

IdeaLStudioNedir?

Eğitim içeriklerini hızlı bir şekilde oluşturmanıza ve yayınlamanıza yardımcı olan kullanıcı dostu bir içerik oluşturma aracıdır. Kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan içerik hazırlamak mümkün olduğu için işlemler basit ve hızlıdır.

Sorular, sınavlar, animasyonlar ve etkileşimler gibi öğrenme materyallerini kolayca oluşturabilirsiniz. Web tabanlı yapısı sayesinde herhangi bir kurulum gerektirmez, bu da kullanıcıların her yerden çalışabilmesini sağlar. Oluşturulan içerikler uluslararası standartlara (SCORM) uygun olduğu için farklı öğrenme yönetim sistemlerine (LMS) sorunsuzca entegre edilebilir.

Mobil cihazlarda da sorunsuz çalışma özelliği, öğrencilere her zaman ve her yerden erişme kolaylığı sunar. İçeriklerinizi farklı şekillerde yayınlama seçeneği sunmasıyla esnek bir kullanım sunar. İdeaLStudio, eğitim materyallerini hızlı ve etkili bir şekilde oluşturmak ve dağıtmak isteyen herkes için ideal bir çözümdür.

IdeaLStudio'nun yol haritasını yandaki grafikten inceleyebilirsiniz.

  • Üretilen içerikler sadece tek bir tıkla ideaLPMS'e aktarılabilir ya da 3. parti LMS'ler için SCORM paketi indirilebilir.
  • ideaLPMS'i Software As A Service (SAAS) olarak kullanmanız mümkün.
  • Web paketi, çalıştırılabilir CD çıktısı ya da sadece bir link olarak da yayınlama seçenekleri bulunmaktadır. ideaMLP uygulaması kullanılarak tüm içeriklerinizi mobil cihazlarda da yayınlayabilirsiniz.

IdeaLStudio Temel Fonksiyonları

Bilgisayar okur-yazarlığı olan herkesin rahatça kullanabileceği bir içerik üretim aracı olan ideaLStudio'nun temel fonksiyonlarına göz atabilirsiniz.

Eğitim Oluşturma:

İdeaLStudio, eğitim materyallerini kolayca oluşturmanıza yardımcı olur. Metinlerden animasyonlara kadar farklı öğeleri içeren eğitim içerikleri hazırlayabilirsiniz.

Konu Ağacını Düzenleme:

Eğitim içeriğinizi düzenlemek için kullanabileceğiniz bir konu ağacı düzenleme aracı sunar.

Eğitimi Yayınlama:

Hazırladığınız eğitimleri çeşitli platformlarda yayınlamak için ideal bir çözümdür.

Dosya Yükleme:

İdeaLStudio, farklı dosya türlerini eğitim içeriğinize yüklemenizi sağlar.

Nesneye Animasyon Verme:

Nesnelere animasyonlar ekleyerek etkileşimli öğrenme deneyimleri oluşturabilirsiniz.

Kütüphaneden Nesne Ekleme:

Hazır nesneleri kütüphaneden kolayca içeriğinize ekleyebilirsiniz.

Eğitimi Yedekleme ve Geri Yükleme:

Oluşturduğunuz eğitimleri güvenli bir şekilde yedekleyebilir ve gerektiğinde geri yükleyebilirsiniz.

Tıkla Gör Etkileşimi:

Tıklama etkileşimleri oluşturabilir ve içeriğinizi daha etkileşimli hale getirebilirsiniz.

Sahne Düzenleme:

Eğitim içeriğinizin sahnelerini düzenlemek için özelleştirilmiş araçlar sunar.KOLAY KULLANIM

IdeaLStudio kullanıcı dostu arayüzü sayesinde sezgisel kullanıma izin veren İdeaLStudio’da sahnelere resim, video, gif, ses, arka plan, tablo, grafik gibi medya öğeleri eklenebilir, her eklenen ögeye çeşitli animasyon özellikleri verilebilir.ETKİLEŞİM VE ÖĞRENME PERFORMANSI

İdeaLStudio’nun içerdiği etkileşimlerle uygulamalı öğrenme deneyimi sunularak kursiyerin eğitimdeki pozisyonu pasif izleyiciden aktif öğrenen konumuna geçmektedir. Tıklama aksiyonu eğitimi hazırlayana büyük imkanlar sağlamaktadır. Etkileşim, öğrenme performansını arttırıcı bir fonksiyondur.OYUNLAŞTIRMA VE MOTİVASYON

İdeaLStudio soru etkileşimlerinde puan toplama imkânı sunar. Puan toplama oyunu kullanıcılarda daha başarılı olma isteği uyandırdığı; dolayısıyla ilgi, konsantrasyon ve motivasyonu arttırdığı; böylelikle toplam başarı oranını yükselttiği gözlenmiştir. Puan toplama oyunu öğrenme hızını ve edinilen bilgi miktarını olumlu yönde etkiler.


PEDAGOJİK SORU ETKİLEŞİMİ

İdeaLStudio’da çoktan tek seçme, çoktan çok seçme, eşleştirme, sıralama, boşluk doldurma sorular eklenebilmekte olup her cevap için farklı geri bildirim verme imkânı da bulunmaktadır. Sorular “Tekrar Dene” ve “Doğru Cevabı Gör” gibi farklı opsiyonlarla sunulabilmektedir. “Tekrar Dene” opsiyonunda her denemede cevapların yerleri karıştırılabilirİÇERDEN İNTERNETE ERİŞİM

İhtiyaç duyulan öğrenme nesnesine ideaLStudio içinden erişilip anında sahneye ve kütüphaneye eklenebilir. Google’daki bir görsel medya ve herhangi metin kopyala-yapıştır ile sahneye eklenebilmektedir. İdeaLStudio fliker, freepick, wish, istock, europeana, dropbox, youtube, soundtrack gibi yaygın kullanılan media ortamlarına doğrudan erişim vermektedir.YETENEK YÖNETİMİ DESTEĞİ

İlk denemede “doğru” seçeneğin bilinmesiyle, ikinci veya üçüncü denemede bilinmesi durumunda farklı puanlar alınabilir. Pedagojik soru etkileşimleri kursiyerin öğrenme performansı hakkında bilgi verebileceği gibi eğitime ilgi, konsantrasyon, öğrenebilme etkinliği, kavrama gücü gibi yetkinlikler konusunda ipucu verebilir.


İDEALSTUDİO, BULUT BİLİŞİM MİMARİSİYLE ÇALIŞAN BİR SİSTEMDİR.

Kullanıcıların kendi bilgisayarlarına bir uygulama yüklemesi gerekmez. Tümüyle online ortamda çalışma, çalışmalarını paylaşma ve depolama imkânı sunulmaktadır. İnternet bağlantısının olması yeterlidir; böylelikle zamandan ve mekândan bağımsız çalışılır. MS Azure’un prosedürleri gereği güvenlik ve gizlilik en yüksek seviyededir. İdeaLStudio’da veri kaybı yaşanmaz yapılan işlemler yedeklenir. Bu sayede veri kaybı yaşanmaz.EKİP ÇALIŞMASI İMKÂNI

İdeaLStudio, ekip çalışması ortamı sunmaktadır. Çok kullanıcı kurumsal alımlarda yönetici hazırlanan eğitimleri izleyebilir ve sahnelere yorum yazarak ekip üyelerine geribildirimde bulunabilir.YAYINLAMA

İdeaLStudio uluslararası standartlara uygun biçimde SCORM, HTML5 (web paketi) ve PDF gibi birden çok yayınlama seçenekleri sunar. Eğer ideaLLMS kullanılmaktaysa hazırlanan eğitimler tek tıklamayla ideaLLMS'te yayımlanabilmektedir.

Bizimle İletişime geçin